Burun Estetiği 2015 Yılında 200.000

Burun estetiği yalnızca 2015 yılında 200.000 ‘den fazla insana ABD’de gerçekleştirilen beş en popüler plastik cerrahi prosedürü arasında yer alıyor.

Burun estetiğinin yarısından fazlasında hastada istenen görünümü elde etmek için burun kıkırdak ve kemik dokusuna müdahale ediliyor. Burnu yeniden şekillendirme ameliyatı olarak bilinen burun estetiği boyutu ve şekli ile mutsuz olan erkekler ve kadınlar için son derece güvenli, etkili ve zaman içinde test edilmiş bir kozmetik çözüm sunuyor. Deneyimli, yetenekli kozmetik cerrah tarafından yapıldığında, burun estetiği, hastaların özgüven tazelemesine yardımcı ve yüz özelliklerinin dengesini artırmak için son derece çağdaş bir uygulama olarak kabul ediliyor. Burun estetiği ayrıca nefes alma sorunlarının da dahil olduğu yapısal kusurları düzeltmek için de tercih ediliyor.

Eğer gerçek anlamda burun estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, dikkate almanız gereken birkaç önemli şey vardır. Burada prosedür hakkında bilgileri, maliyetleri, olası riskleri, yararları ve çok daha fazlası hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Öncelikle burun estetiği hakkında bilmeniz gereken ayrıntılara değinelim.

Burnu yeniden şekillendirme ameliyatı, yani burun estetiği burun görünümünden memnun olmayan bireylere yapılır ve ayrıca onların yüz özelliklerinin oranlarını artırmak birincil hedeftir. Burun estetiği adaylarının küçük bir yüzdesi yapısal anomaliler veya önceki burun yaralanmaları nedeniyle rahatsızlık veya solunum güçlüğü yaşayan hastalardır. Rinoplasti için en uygun adaylar, genel sağlık durumu iyi olan cerrahi ile ilgili riskleri anlamış olan ve cerrahi sonuçları ile ilgili gerçekçi beklentilere sahip olanlardır. Eğer diğer yüz özellikleri ile karşılaştırıldığında çok büyük veya çok küçük burun yapısına sahipseniz, burun köprüsü üzerinde bir yumrunuz var, geniş bir burnunuz var ve çıkıntı veya büyük bir burun ucunuz varsa, aşırı geniş ya da dar burun deliklerine sahipseniz, burnunuzda asimetri veya çarpıklık sorunları yaşıyorsanız, solunum sorununuz varsa ve daha evvel yaptırdığınız burun estetiğinden memnun kalmadıysanız, burun estetiğini düşünebilirsiniz.

Burun estetiği gençler arasında en popüler kozmetik cerrahilerden birisidir. Burunun yeniden şekillendirilmesi, uygun bir kozmetik cerrahi seçeneği olup olmadığını dikkate almayan genç hastalar çoğu zaman yaşlarını beklemeden yani burun gelişimleri tamamlanmadan burun estetiği yaptırma kararı alabiliyorlar. Fakat doğru olanı, burun gelişimini tamamlamış bir yaşta burun estetiği yaptırmaktır.

Burun şekil, boyut, ve burun genel görünümünü değiştirmek için sadece burna müdahale edilmesi çokta doğru değildir zira yüz estetiği bir bütündür ve sadece burundaki sorunu gidererek total bir yüz estetiği sağlanamayabilir. Bu sebeple bazı durumlarda, estetik cerrah, çene implantının ya da elmacık kemiklerine dolgu uygulamasının da olması gerektiği önerisinde bulunabilir. Klasik bir burun estetiğinde burunların köprüsü daraltılır, geniş burun delikleri dar hale getirilir, çarpık burunlar düzeltilir, burun ucunu yeniden şekillendirilir, burun ve üst dudakları arasındaki açı değiştirilebilir.

Çoğu durumda, burun yeniden şekillendirilmesi kozmetik cerrahi içinde kullanılan kesilerle burun içinde gizli olarak yapılır. Minimal yara görünümünü iyileştirmek ve doğal bir görünüm sağlamak genel hedefidir.

Burun estetiği sonuçlarınızın mükemmel olmasını istiyorsanız, nitelikli bir cerrah ile bir istişare ve planlama yapmak en doğru seçenektir. Doktor tedaviyi size tavsiye etmeden sizin önce tıbbi geçmişinize, cilt kalitesine, kozmetik hedeflerinize ve zihinsel olarak bu duruma hazır olup olmadığınızı değerlendirecektir.

Her bir hastanın burun yapısı farklı olduğu için, burun estetiği fiyatları ve maliyeti bir dizi faktöre bağlı olarak değişir. Hastaların doktorlarıyla mutlaka burun estetiği ameliyat maliyetini ve bunun yanı sıra ödeme ve finansman seçeneklerini tartışmaları gerekir.