Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği burnunuzun boyutunu, şeklini ve açısını değiştirmek ve yüzünüzün geri kalanı ile daha iyi orantılı hale getirmek için yapılır. Fakat genellikle yüz bütününe uyum konusu pek çok cerrah tarafından dikkat edilen bir konu değildir ve bu sebeple son zamanlarda hemen herkesin aynı tip burunla dolaştığı bir gerçektir. Rinoplasti kronik tıkanıklığı ve buna neden olan yapısal sorunları düzelterek solunum sorunlarını da ortadan kaldırır. Fakat çoğu insan sağlık sorundan ziyade yıllardır yüz güzelliğini estetik açıdan tamamlamayan burun görüntüsünü düzelttirmek için burun estetiğine başvururlar.

Her ne kadar estetik kelimesi içerisinde güzellik ve hoşluk duygularını barındırsa da, burun estetiği cerrahisinin olası riskleri de bulunmaktadır. Estetik bir buruna ve güzel orantılı bir yüz hattına sahip olabilmenin kısaca burun estetiğinin de bazı riskleri bulunur. Kanama, yaralanma veya septumda delinme (burun deliklerini ayıran duvar), cilt problemler, estetik burun cerrahisinden sonra kullanılan bant ve bandajların cilt dokusunda(cilt nekrozu) tahrişe ve hatta parçalanmaya sebep olması, enfeksiyon, enfeksiyon riskini azaltmak için ameliyattan sonra verilen koruyucu antibiyotiklerin alerji riski, ciddi burun tıkanıklığı, burun içinde şişme, anestezi komplikasyonları gibi riskleri barındırır.

Burun estetiği çoğunlukla genel anestezi altında yapılır fakat lokal anestezi de uygulanabilir. Eğer lokal anesteziyi seçerseniz, kemik ve burun kıkırdak üzerinde çalışan doktorunuzun çıkaracağı sesler için hazırlıklı olun.

Burun yüzün belirgin özelliklerinden birisidir. Özeleştiri yapmanıza ve görünümünüz üzerinde özgüvensizlik duymanız da büyük bir etkiye sahip olabilir. Eğer burun estetiğiniz için uzun zamandır mutsuzluk yaşıyorsanız, rinoplasti dikkate alabileceğiniz en makul seçenekler arasında yer alır. Diğer kozmetik prosedürlerde olduğu gibi, size ameliyatta neler başarabileceğine dair net, gerçekçi beklentiler sunan bir burun estetiği cerrahınız varsa rinoplasti sonuçları ile mutlu olmanız, sonucundan memnun olmadınız kuvvetle muhtemeldir.

Continue reading Burun Estetiği Genel Anestezi Altında Yapılır

Read more