Burun Estetiği

Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Cerrahı ( Doktoru ) Kimdir? Bu soru o kadar çok soruluyor ki çıkan sonuçlar ve sonrası kafa karışıklığı da bir o kadar artıyor. Türkiye olarak Dünya geneli ün yapmış doktorlarımız var ve bunlarla gurur duyuyoruz. Her biri alanında uzman ve çok iyi işler çıkartıyorlar. Alınan sonuçlar o kadar başarılı ki Dünya’nın bir çok ülkesinden sağlık turizmine katkı sağlanıyor ve ülkemizi estetik ameliyat özellikle de Burun Estetiği olmak için ziyaret eden hatırı sayılır bir kitle bulunuyor.

Dünya’nın ve Türkiye’nin en iyi burun estetiği cerrahı doktoru kimdir sorusunun yanıtını da bir isimle sınırlamak aslında çokta zor. Gerçekten çok başarılı doktorlarımız var, ama şöyledir ya siz ancak tecrübe ettiğiniz tanıdığınız kişiyi daha iyi bilir ve bence en iyisi budur diye bilirsiniz. Zaten doğrusu da budur bilmediğiniz hakkında yorum yapmak ne kadar doğrudur? Benim tanıdığım kadarı ile Özellikle “Burun Estetiği” konusunda kendisini çok ilerletmiş bazı doktorlar var. Kimi doktor burun estetiği yapmak istemiyor çekiniyor çünkü. Sebebini sorduğunuzda burun estetiğinin ne kadar zor bir ameliyat olduğunu anlıyorsunuz. Mesela bir çok doktor burun estetiği sonrası morarma şişme olur hasta memnun kalmaz diye hiç yapmak bile istemiyor, meme büyütme gibi operasyonlara girmeyi daha kendine göre kolay buluyor. Fakat bazı estetik cerrahlar bu konuda uzmanlaşmış ve özellikle bazen gün de üç ameliyata girerek işini inanılmaz bir kaliteyle yapıyor. Continue reading Türkiye’nin En İyi Burun Estetiği Cerrahı ( Doktoru ) Kimdir?

Read more

Burun Estetiği Sonrası Acı Olur mu?Burun Estetiği Sonrası Acı Olur mu? Bu elbette kişiye göre değişir. Herkesin ağrı eşiği aynı olmadığı için bunu söylemek kolay değil.

Fakat eskisi gibi keski ve çekiçle değil de mikro motor gibi ileri robotik cerrahi teknikleri ile minimum düzeyde hasar verilerek bu tür ameliyatlar yapılabildiği için morluk dahi olmadan burun estetiği yapılabiliniyor.

Morluk dahi olmayan bu ameliyatta acılıdır demek pek mümkün değildir elbette. Ama acısızdır demek doğru olmaz az miktarda ağrı olması doğaldır.

Ayrıca kırmadan ağrısız sadece 10 dk. da Burun Estetiği yapılabiliniyor desek!

 

Burun Estetiği sıkça yapılan bir ameliyattır genç yaşli bir çok kisi tarafından tercih edilir. Burun Estetiği Ameliyatı bazen doğuştan bozukluklar ya da nefes alamamak gibi durumlarla da birleşmekte ve buna paralel dis güzellik içinde tercih edilmektedir.

Kisiler sağlık sorunlarını bazen de dis görüntülerini beğenmedikleri için ayna önünde uzun zaman geçirerek bunalıma sürüklenebilmektedirler. Sosyalleşme sorunları yasayabiliyor ve toplum içinde çekimser kalıp mutsuz olabiliyor. Iste bu tür durumların çok sık yaşanması kişinin Burun Estetiği konusunda araştırma yapmasına sebep olarak kendisinde nasıl bir değişiklik yapmak istediği ile ilgili kararlar alıyor bazen de karasız kalarak psikolojik olarak daha da kötü hissediyor.

Bu tür kararsızlık durumlarında uzman doktorlardan mutlak surette tavsiye alınmalıdır. Doktorumuz bu konuda uyarıyor, mutlaka uzman destegi ve önerisi ile hareket edilmesi gerektigini bir resim ile kendilerine giderek ben bunu istiyorum demekten kaçınmaları gerektiğini söylüyor. En çok yasanan olay bireylerin bir sanatçıyı bir mankeni örnek alıp böyle olsun diye talepte bulunmalarıdır bu durum çok yanlıştır. Bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli şey kendilerine uygun doğal olanın yapılması aksi halde asla mutlu olamayacaklarını yakışmayacağını bilmesi gerekir.

Bu operasyon oldukça hassas bir operasyon Burun Estetiği ilk ameliyatta istenilen sonucu vermezse iki ve üçte çok daha zor bir ameliyat gerçekleşebiliyor ve sonuç daha da iyi olmayabiliyor. Doktor tercihi doğru yapılmalıdır ve mutlak surette kendi istediğinizde ısrar etmektense doktorun tavsiye ve önerisi dinlenmelidir. Canlı doku olduğu için 0 heykelin taşı yontması gibi bir durum söz konusu olmaz ve elbette 0 hastanın arzu ettigi görüntü yakalanamaz. Hastanın uzman önerisini dikkate alması önerilir aksi durumda hiç istenmeyen bir görünüm söz konusu olabilir ve bu hem hastanın hem de doktorun tercihi olmaz.

Burun Estetiği Doktoru Op. Dr. Bülent Cihantimur

Op. Dr. Bülent Cihantimur Burun Estetiğinin aceleye gelmeyeceğini, kisiye özel olacağını ve mutlak surette kisinin doğallığına yakışan uyumlu bir degisiklik olması gerektiğini savunuyor. Eğer kisinin altın oranının dışına çıkılırsa bu görüntü mutlak surette sırıtacak ve hastanın kendisini öncekinden bile kötü hissetmesine sebep olabilir. Estetik International Personelinin hasta memnuniyeti için yogun çaba sarf ettigini gözlemledim. Oldukça güler yüzlü olan personelleri çok samimi. Elbette bunu nasıl sağladıklarını sordum. Personelin düzenli olarak eğitimden geçirildiğini vurgulayan Op. Dr. Bülent Cihantimur bunu çok önemsediklerini ve asla bir hastaya tek bir defalık hizmet etmeyi amaçlamadıklarını uzun yıllar medikal ya da cerrahi bir çok saglık ve güzellik hizmeti vermeyi amaçladıklarını söylemektedir.

Fırsat bulup hastalar ile görüşme imkanım da oldu oldukça keyifliydiler bazılarının ufak şikayetleri de vardi nedir diye sorduğumda bazı konularda özellikle Op. Dr. Bülent Cihantimurdan zor randevu alabildiklerini çok uzun süreler bazen aylarca yoğunluğundan ötürü beklemek zorunda kaldıklarını söylediler. Burun Estetiği Estetik International tüm doktor ve personelinin tecrübesi ile ön plana çıkmaktadır.

Düzeltme ameliyatlarının zor olması ve her zaman çok iyi sonuçlar alınamaması sebebi ile ilk ameliyatın doğru doktor tarafından yapılması olmazsa olmazlardan denilebilir.Ameliyat olacağınız estetik merkezinizi de Doktorunuzu da en doğru sekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Doktor seçiminize dikkat ettiginiz kadar estetik merkezinize de dikkat etmelisiniz. Sonradan sikinti çıkmaması için doğru tercihlerde bulunmanızı öneriyoruz.

Kimi zaman hasta için illa cerrahi bir operasyon da gerekmeyebilir ufak dokunuşlar ya da medikal olarak mevcut durum düzeltilebilir burada doktor tecrübesi ve önerisi mutlaka dinlenmelidir. Bireylerin uzman hekimlerin görüşlerine göre kararlar almaları doğru olandır. Estetik International bu konuda da hastalarını psikolojik olarak ta yönlendirerek kendileri için en iyiyi kendilerine uygulamaktadır.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/burun-estetigi/

Read more

burun estetiği doktoru bülent cihantimurBurun estetiği yani rinoplasti, burnu değiştirmek veya burnu yeniden şekillendirmek için tasarlanmış olan operasyonlara verilen isimdir. ‘Birincil’ burun estetiği terimi olarak da geçen bu ifade burun üzerinde gerçekleştirilen ilk operasyon olduğunu belirtmek için kullanılır. Birçok hasta istediği ve yüzüne uyan değişikliği yaşamak adına tek seferde burun estetiği operasyonlarından memnun olarak ayrılmak istemektedir. Fakat bazı durumlarda sekonder burun estetiği yani birden fazla operasyon gerekebilir.

Burun estetiğinde genellikle burnun görünümünü iyileştirme hedefi vardır ve burun estetiğinde işlem temel olarak cildin yapılandırılması ve daha sonra burnun yapısal özelliklerini oluşturan kemik ve kıkırdağın değiştirilmesiyle gerçekleştirilir. Daha sonra deri yapılarına göre değişen şekillerde burnun iyileşmesiyle işlem tamamlanır.

Burun estetiği burun çok farklı tekniklerle yapılıyor olsa da aslında teme de 2 ana hat üzerinde yoğunlaşır. Her burun estetiği cerrahının kendi sanatsal bakış açısı, yöntem ve felsefesi bulunur. Bazı burun estetiği cerrahları burnun içine kesiler yapar ve sorunlu alanları düzeltmeye çabalar. Diğerleri ise dış rinoplasti yani dışarıdan müdahale ederek, tüm cilt zarfını kaldırarak burnun yeniden yapılandırır ve doğrudan görüntülenmesine izin veren kolumella uygulayarak işlemi gerçekleştirirler.

Hangi uygulamanın yapılacağı cerrah ve hastanın isteğine bağlıdır. Bazı hastalara açık, bazı hastalara ise, kapalı burun estetiği uygun olacaktır. Kısaca hangi tekniğin uygun olacağına biraz da hastanın burun profili karar verir. Bu nedenle, hastanın istediği sonuçları dinlemek ve daha sonra ameliyat yapmak gerekir eğer onlara bu sonuçların mümkün olup olmadığı doğru şekilde ifade edilirse, hasta kendisini nelerin beklediğini bilerek burun estetiği yaptırır ve çıkan sonuçlardan sürpriz yaşamaz. Bu aynı zamanda revizyon burun estetiği cerrahisi riskini de aza indirger. Kısaca hastanın konu hakkında bilgilendirilmesi ve nihai sonucun nasıl olacağının belirtilmesi, tüm burun estetiği operasyonunun başarılı olmasına vesile olacaktır.

Revizyon burun estetiği, genellikle cerrahlar tarafından çok fazla yapılmak istenmeyen bir operasyondur. Hastanın bir önceki operasyonunda burun derisi azalmıştır ve yeniden yapılandırmak için biraz daha deriye ihtiyaç vardır. Ayrıca kesi yapılmış ve revizyon burun estetiği ile yeniden kesi yapılacak deri, ilk burun estetiği kadar çabucak iyileşemeyecektir. Zira burun dersi ilk hali kadar yapıcı ve işlevsel değildir. Burun estetiği cerrahları bu sebeple her zaman tek seferde doğru işlerle burun estetiğinin yapılması gerektiğinin altını çizerler. Revizyon burun estetiği operasyonu hem doktora, hem de hastaya son derece fazla zorluk yaşatabilir. Derinin azalmasından dolayı, gerilerek inceltilen cilt üst yüzeyi, revizyon operasyonundan sonra iyileşme döneminde sorun çıkaracağı gibi, iyileştikten sonra da burun cilt yapısının total yüz dokusundan daha farklı renkte olmasına sebep olabilir.

Yüzün büyük bir bölümünde yer alan ve dikkat çeken burun yapısı bu sebeple son derece iyi planlanarak ve revizyon burun estetiğine gerek kalmayacak şekilde tasarlanmalıdır. Burada da yine, diğer estetik cerrahi uygulamalarda olduğu gibi, cerrah seçiminin önemi ortaya çıkıyor.

Bugün burun estetiği fiyatlarının çok fazla değişkenlik göstermesinin altında yatan nedenlerden birisi, talep edilen bu operasyonun, daha ucuza yapılmaya çalışılıp, daha fazla hasta ile çok daha fazla para kazanma arzusudur. Bu sebeple burun estetiği yaptırmadan evvel, mutlaka cerrahın sanatsal bakış açısını dikkate almalısınız ve ucuz yapıyor diye, içinize sinmeyen bir cerraha burun estetiği yaptırmamalısınız. Burun estetiği fiyatı çok yüksek olan cerrahların isminin çok duyulmuş olması ve kullandığı ameliyat malzemelerinin kalitesi, kliniğinin bulunduğu semt gibi pek çok faktöre göre değişebiliyor. Hangi cerrahı seçeceğinize karar vermeden evvel, hem maddi durumunuzu hem de, cerrahın önceden yapmış olduğu burun estetiği operasyonlarını dikkate alarak planlama yapmanızı öneriyoruz.

Kaynak: http://www.xn--burunestetiiameliyat-zzc91b.web.tr/

Read more